Heerlijke witte wijn. De kleur is briljant goudgeel. Expressief in de neus met bloemige tonen, gevolgd door meer volwassen aroma's. Vol, evenwichtig en rond. Er is een mooie lengte in de mond door mineraliteit van het terroir. Lees meer
Alcoholpercentage van deze Puligny Montrachet - Witte wijn
Deze smaakvolle Puligny Montrachet - Witte wijn heeft het niet al te hoge alcoholpercentage van 12,5%
Wijnhuis van de Puligny Montrachet - Witte wijn
Het werd in 1860 opgericht door Zéphir Régnard en in 1984 nam Baron Patrick de Ladoucette het domein over waarmee hij de stijl en traditie van de wijnen herstelt en vereeuwigt. Régnard produceert 7 Grand Cru's Chablis (Les Clos, Bougros, Blanchots, Grenouilles, Preuses, Valmur en Vaudésir), 5 Premier Cru's (Fourchaume, Montmains, Vaillons, Montée de Tonnerre en Mont de Mileu), Chablis en Petit Chablis. In 1992 maakte de Baron een speciale cuvée genaamd Grand Régnard, gemaakt van een selectie druiven afkomstig van de beste wijngaarden in Chablis, gepresenteerd in een opmerkelijk mooie fles, geïnspireerd op een oud model uit de 17e eeuw.
Wijnland van deze Puligny Montrachet - Witte wijn
Frankrijk is synoniem voor wijn en lekker eten dat is wereldwijd bekend. Gelukkig zijn de Franse wijnen ruim vertegenwoordigd bij Wijnhandel GrapeWine.nl. Geniet!
Wijnregio van deze Puligny Montrachet - Witte wijn
De "Tuin van God" zo wordt deze streek ook wel genoemd of dat komt omdat de Pausen van de 14e eeuw hier in Avignon woonde of de prachtige natuur dat weten wij niet. Wel dat er geweldige wijn vandaan komt.
Druivenrassen van deze Puligny Montrachet - Witte wijn
De chardonnay druif is uiteraard de aangewezen witte druif voor deze prachitge Pouilly Fuisse witte wijn uit de Bourgogne.
De druivenstokken zijn aangeplant op een ondergrond van kalk. Na alcoholische fermentatie vindt malolactische fermentatie plaats in eiken vaten. Daarna rijpt de wijn minimaal 10 maanden in eikenhouten vaten voordat het gebotteld wordt.
Deze Puligny Montrachet - Witte wijn is heerlijk bij:
Perfect in combinatie met scampi's in citrusfruit, Foie Gras in brioche, peer-desserts en vanille millefeuille.
Streek / Land | Bourgogne (FR) |
Jaartal | 2014 |
Druiven | Chardonnay |
Biologisch (SKAL) | Nee |
Smaken / Aroma's | Heerlijke witte wijn. De kleur is briljant goudgeel. Expressief in de neus met bloemige tonen, gevolgd door meer volwassen aroma's. Vol, evenwichtig en rond. Er is een mooie lengte in de mond door mineraliteit van het terroir. |
Nog lekkerder bij | Perfect in combinatie met scampi's in citrusfruit, Foie Gras in brioche, peer-desserts en vanille millefeuille. |
Alcoholpercentage | 12,5% |
Soort | |
Wijnhuis | Château de Meursault |
Afsluiting | Kurk |
Inhoud | 75cl |
Serveertemperatuur | 11 |